Amigurumi Honden & Katten van Bang Vaicekausiené

Gepubliceerd op

Yarnwave (@yarnwave) is het creatieve alter ego van de Litouwse ontwerpster Banga Vaicekauskiene. Wat begon met het haken van een eerste knuffel voor haar pasgeboren dochter, groeide in vier jaar tijd uit tot een bloeiende carrière als amigurumi designer, geliefd om haar zorgvuldige details en zachte vriendelijke stijl.  

In dit boek brengt zij 15 hartverwarmende amigurumi-patronen samen, voor honden- en kattenknuffels. Elk ontwerp vangt de karakteristieke trekken van een specifiek ras, waardoor je jouw favoriete huisdier kunt omtoveren tot een charmante, handgemaakte knuffel. Van labrador tot chihuahua, van teckel tot corgi en van Britse korthaar tot Siamees, je vindt voor iedere dierenliefhebber iets bijzonders.  

Dankzij de duidelijke stap-voor-stap instructies en ondersteunende video tutorials wordt elk amigurumi een plezier om te maken, zowel voor beginnende als ervaren hakers.  

In de inleiding vertelt Banga hoe dit boek tot leven kwam. Zes jaar geleden werd ze moeder en wilde ze iets bijzonders creëren voor haar dochtertje. Zo ontstonden haar eerste amigurumi’s. En wat begon als een liefdevol project, groeide al snel uit tot iets veel groters. Met een eigen hond en een kat aan haar zijde wist ze precies welke richting ze op wilde. Met dit boek deelt ze diezelfde liefde met iedereen, die houdt van haken én van honden en katten.  

Alle dieren in dit boek zijn door Banga zelf gefotografeerd en liefdevol voorzien van een mooie naam. Zo hebben we: Molly de Beagle, Willow de Britse Korthaar, Sophie de kat in een trui, Daisy de Chihuahua, Bart de Corgi, Barney de Teckel, Rocky de Franse bulldog, Taco de Lapjeskat, Bella de Duitse Herder, Enzo de Husky, Lexi de Labrador Retriever, Juno de roodharige kat, Rosie de Siamese kat, Bonni de Berner Sennenhond en Misty de Turkse Angora.  

In het hoofdstuk basismaterialen legt Banga helder uit, hoe ze te werk gaat en welke materialen je bij de patronen kunt gebruiken. Van kleurrijke katoen tot pluizig mohair, van haaknaalden tot veiligheidsoogjes en vulling, alles komt overzichtelijk aan bod. In een handig schema geeft ze bovendien uitleg over de verschillende garensoorten, zodat je aan de hand van het nummer bij elk patroon precies weet welk garen je nodig hebt.  

De basissteken worden stap voor stap uitgelegd met duidelijke tekeningen en korte instructies. Via de QR-codes kun je dezelfde steken ook als video bekijken, wat zeker een fijne geheugensteun is, voor wanneer je even niet meer weet hoe die steek ook alweer ging. Alle haakafkortingen die in de patronen worden gebruikt, worden overzichtelijk vermeld. Zo staat bijvoorbeeld de halve vaste aangeduid met hv 

Bij iedere amigurumi vind je links een grote, sfeervolle foto van het eindresultaat en rechts het patroon. Elk ontwerp start met de naam, moeilijkheidsgraad, grootte en een QR-scan waarmee je een foto van jouw eigen creatie kunt delen. Daarna volgen de gebruikte materialen, garensoorten, haaknaalden en andere benodigdheden. In het patroon zelf kunnen verwijzingen staan naar detailfoto’s of extra tips: zoals een mooiere afwerking of het toevoegen van mohair bij de Chihuahua.  

De keuze uit alle ontwerpen was niet eenvoudig; er staan zoveel schattige honden en katten in dit boek. Op basis van de foto’s koos ik uiteindelijk voor Misty, de Turkse Angora, ondanks de hoogste moeilijkheidsgraad. Hier en daar wijk ik iets af van het patroon, niet door de uitleg (die is bijzonder helder), maar omdat ik het leuk vind een creatie nét een beetje mijn eigen stijl mee te geven. Zo heb ik bij de ogen en oren vilt gebruikt. 

Maar je hoeft echt geen professional te zijn om aan de slag te gaan. Met wat geduld en het nauwkeurig volgen van de instructies, kan iedere haker prachtige resultaten neerzetten. Overigens zijn deze schattige honden en katten amigurumi’s natuurlijk ook heel erg leuk om iemand cadeau te doen. 

In de AmigurumiGalerij kun je via de QR-code of via www.amigurumi.com/5500 jouw foto’s delen en inspiratie opdoen bij andere makers.    

Uitgeverij: Pelckmans 
ISBN: 9789463839006 
Aantal pagina’s: 136 
Prijs: € 19,50 
Vertaald door: Dora Wuyts  

Geschreven door

Contact Info

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.